Yıldırım Elektronik, teknik eğitim derslerinin uygulamalı deney platformlarına aktarılması düşüncesi ile 1993 yılından bu yana teknik eğitim müfredatına ve uluslararası standartlara uygun teknik eğitim setleri üretmektedir. Tüm eğitim setlerinin Türkçe ve İngilizce olarak, eğitim setlerine yönelik uygulamalı deneylerin yer aldığı eğitim kitapları da yer almaktadır. 

Alanında uzman profesyonel kadrosu tarafından tasarlanan ve üretilen teknik eğitim setleri ile Türkiye’de hizmet gösteren tüm Üniversiteler, Meslek Yüksek Okulları, Teknik Okullar ve Sanayi Kuruluşlarının Eğitim Akademilerine hizmet vermekte olup, ihtiyaçlara hızlı cevap veren dinamik yapısı sayesinde Yurtiçi ve Yurtdışında sektöre yön veren firma konumundadır.

Yurtdışında farklı ülkelerde kendi ürettiği ürünlerin dağıtımını sağlayan 8 bayisi bulunmaktadır. Şu ana kadar 22 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirmiş, ülke sınırları içerisinde olduğu gibi yurtdışında da büyük projelere imza atmaktadır.

Anahtar teslim kurulumu tamamlanmış eğitim laboratuvarlarımızdan bazı örnekler;

Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi ile Sosyal ve Ekonomik Uyum

Geçici koruma altındaki Suriyeli mültecilerin, mesleki eğitimlerinin geliştirilmesi ve işgücüne kazandırılması amacıyla uygulanan, 50M € bütçeli Avrupa Birliği FRIT fonu Kapsamında KfW tarafından yönetilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Mesleki Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum” projesi kapsamında, 8 ilimizde (İstanbul, Bursa, Adana, Mersin, Hatay, Kils, Şanlıurfa, Gaziantep) toplam 30 adet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, 120'den fazla Elektrik-Elektronik Laboratuvarları kurulmuştur.

Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sanayi kuruluşlarına kalifiye iş gücü sağlanabilmesi amacı ile hayata geçirile, organize sanayii bölgeleri içerisinde kurulmaya başlanan Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri kapsamında, ülkemizin en başarılı ilk örneklerinden olan Ankara'daki bir eğitim kurumu bünyesinde 4 farklı laboratuvarda konumlandırılmış Elektrik – Elektronik – Kumanda ve Tesisat Laboratuvarlarının kurulumu anahtar teslim şeklinde tamamlanmıştır.

Mühendislik Fakültesi

Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri bünyesinde, mezun olacak öğrencilerin teorik bilgi kazanımlarını deneysel uygulamalarla pekiştirerek, daha donanımlı ve sektöre hazır mühendisler olarak yetiştirebilmesi amacıyla kurulan teknik eğitim laboratuvarları kapsamında, Düzce'deki bir üniversitenin Elektrik Makineleri ve Kumanda Laboratuvarı anahtar teslim şeklinde tamamlanmıştır.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Sektörün ihtiyacı olan kalifiye teknik personellerin yetiştirilebilmesi adına teorik bilgilerin, güncel teknolojilere uygun uygulamalar ile destekleneceği, Ankara'da bulunan bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan Güvenlik Sistemleri Laboratuvarı anahtar teslim şeklinde tamamlanmıştır.


Mühendislik Fakültesi

Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerindeki temel mühendislik eğitimleri kapsamında verilen "Temel Elektrik-Elektronik" konulu teorik bilgilerin deneysel olarak laboratuvar ortamında gerçekleştirebileceği, Konya'da bulunan bir üniversitenin Elektronik Sistemler Laboratuvarı anahtar teslim şeklinde tamamlanmıştır. 

Mühendislik Fakültesi

Üniversitelerin Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümleri bünyesinde yer alan ve günümüz teknolojik ihtiyaçları kapsamında her alanda önemi gün geçtikçe daha da artan Anten ve Haberleşme uygulamalarının laboratuvar ortamında gerçekleştirilebileceği, Anten ve Haberleşme Laboratuvarı Osmaniye'de bulanan bir üniversiteye anahtar teslim şeklinde kurulmuştur.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yapıların temel alt yapılarından biri olan Elektrik Tesisat konusunda, verilen teorik eğitimlerin nasıl uygulanabileceğinin deneylerle laboratuvar ortamında gerçekleştirileceğini, Elektrik Tesisatları Laboratuvarı İstanbul'da yer alan bir Mesleki ve Teknik Anadolu Listesi bünyesinde anahtar teslim şeklinde tamamlanmıştır.

Mühendislik Fakültesi

Yurt içi pazarında alanının en çok tercih edilen Elektriksel Güç Sistemleri Laboratuvarı Eğitim Setleri ailesi içerisinde yer alan, Elektrik Makineleri ve Kumanda Eğitim Setlerini içeren Laboratuvarlar İstanbul'da bulunan bir üniversitenin mühendislik fakültesine anahtar teslim şeklinde kurulmuştur.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Elektriksel Güç Sistemleri Laboratuvarı Eğitim Setleri ailesi içerisinde yer alan, Güç Elektroniği Eğitim Seti Laboratuvarı kurulumu Eskişehir'de bulunan bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne anahtar teslim şeklinde tamamlanmıştır.

Eğitim Kompleksi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2200 metrekare kapalı alanda yürütülen proje kapsamında; Sudan'da anahtar teslimi olarak kütüphane, derslikler ve idari bölümleri de dahil olmak üzere toplam 9 Teknik Eğitim Laboratuvarı (Elektrik - Elektronik - Mekatronik - Klima - Bilgisayar - Mobilya - Makine - Turizm, Otel İşletmeciliği ve Döşeme) kurulmuştur.

0