Yıldırım Elektronik, her daim büyük bir önem verdiği Savunma Sanayii ile ilgili ihtiyaçlara yönelik pek çok farklı alanda hizmetlerini büyük bir gururla sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana, Savunma Sanayii bünyesinde ihtiyaç duyulan ürünlerin ve gereksinimlerin karşılanması kapsamında faaliyetlerini her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir.

TSK Güçlendirme Vakfı firmalarının onaylı yan sanayi ve tedarikçi firması olarak çeşitli projelerde, elektronik, elektromekanik ve test sistemleri tasarım/üretim konularında alt yüklenici olarak iş birlikleri hayata geçirilmiştir. Ayrıca, MSB AFGM tedarikçi havuzunda yer alınmaktadır. Savunma Sanayi Başkanlığı ilgili daireleri ile yakın ilişki içerisinde ülkemiz savunma sanayine katma değer sağlamayı kendisine hedef edinmiş olan firmamız, SSB sanayileşme portalına da kayıtlıdır. 

Yıldırım Elektronik, sektörde faaliyet gösteren köklü büyük işletmelerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarıyla, karşılıklı güven anlayışı içerisinde proje yürütme ve alt yüklenici bağlamında birlikte çalışma kültürüne sahiptir. 

Ülke ekonomisine katma değer sağlamak maksadıyla, Millileştirme/Yerlileştirme faaliyetleri kapsamında ihtiyaç duyulan ürünlerin tasarımı ve üretimi konularında aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

LRU Tasarım & Üretim
Firmamız, Savunma Sanayii bünyesinde ihtiyaç duyulan elektronik, elektromekanik ve RF tabanlı ürünlerin (LRU) tasarımı ve üretimi kabiliyetine sahiptir. Bu kapsamda, bugüne kadar aşağıda beliritlen ürünlerin tasrımı ve üretimi başarıyla gerçekleştirilmiştir. 

- Sinyal karıştırma faaliyetleri kapsamında kullanılan cihaz ve sistemlerin konfigürasyon işlemlerinİ gerçekleştiren ve kolay kullanım özelliklerine sahip olan Yazılım Yükleme Cihazı tasarımı ve üretimi gerçekleştirilmiştir.

- Yüksek gürültülü ortamlarda sesli haberleşme ihtiyacını karşılamak amacıyla Gırtlak Mikrofonu tasarımı ve üretimi gerçekleştirilmiştir. 

Test Süreçleri Tasarım & Üretim
OTS/EKS (Otomatik ve Elle Kumandalı Test Sistemleri), kablo ve aba test sistemleri, batarya test sistemleri gibi konularda, Büyük İşletmeler sistem tasarım/üretim birimleri bünyesinde test süreçleri aşamalarında çeşitli projeler üstlenilmiş ve önemli projelerde alt yüklenici statüsünde hizmetler verilmiştir. Halihazırda, sektörün ihtiyaçlarının karşılanabilmesi açısından firmamızın farklı alanlarda test süreçleri tasarım ve üretim kabiliyeti mevcuttur. 

Test Alt Yapısı Kurulum
Uzman kadrosu ve profesyonel çözümler üreten yabancı partnerler aracılığı ile, savunma sanayi projelerinde tasarlanarak geliştirilen ürün, sistem, alt sistem ve ekipmanların kritik öneme sahip ölçme, test ve doğrulama alt yapıları firmamız tarafından anahtar teslim hayata geçirilmektedir. Bu kapsamda, anten ölçüm sistemleri, radar kesit alan ölçüm sistemleri, yankısız odalar, EMC test odaları ve sistemleri, OTA test kabinleri, mekanik konumlandırma ve hedef taşıyıcı sistemler başlıca çözümler olarak sıralanabilecektir. 

Anahtar Teslim Laboratuvar & Fabrika Kurulum
Savunma sanayimiz her geçen gün büyüyerek güçlendikçe; yeni firmaların sektöre kazandırılması, firmaların ve kurumların tesisleşme ihtiyaçları, oluşturulması zaruri hale gelen yeni tesis gereksinimleri ya da yurt dışı iştirakler oluşturularak uluslararası alandaki yeni ortaklıklarla tesis kurulumları hızlanarak devam etmektedir. 

Yıldırım Elektronik, kurulumu söz konusu olan fabrikalar, tesisler, bölümler ya da laboratuvarlar için yapım aşamasında temelden projeleler geliştirerek anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Çalışma masaları, lehimleme ve üretim ekipmanları, test ve ölçüm cihazları, ölçüm alt yapısı kurulumu gibi oldukça geniş bir ürün yelpazesi sayesinde tüm gereksinimlere anahtar teslim çözüm üretme kapasitesine sahiptir. Zeminden itibaren, üretim, montaj, test, arge, bakım-onarım birimlerinin çalışma masası ve üzerindeki ihtiyaç duyulabilecek donanımlara çözüm üretilebilmektedir. 

Bu kapsamda savunma sanayinde yerleşik kurumlar, firmalar, alt yükleniciler vb. için Ankara başta olmak üzere ülkemizde pek çok şehirde yer alan onlarca farklı tesisde anahtar teslim çözümler üretilmiştir. Ülke sınırlarımız dışında da; Kazakistan, Ürdün, Cezayir, Sudan gibi farklı ülkelerde büyük ölçekli anahtar teslim alt yapılar kurulmuştur.

Ürün Tedariki
Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak adına kurulduğu günden bu yana elektronik komponent, malzeme, test cihazı, ekipman ve parça temini sağlayarak sektörün en köklü ve alanında öncü tedarikçisi konumundadır. Her geçen gün gelişen ürün yelpazesi sayesinde 1.000.000'un üzerinde ürün gamını doğrudan sektörün ihtiyaçlarına yönelik tedarik etme imkanını elinde bulunduran firmamız, 40.000 çeşidin üzerinde malzemeyi envanterinde bulundurmaktadır.  

0