Ülkemizin test ve ölçüm alanındaki alt yapıları her geçen gün daha da güçleniyor. Bu gelişime Yıldırım Elektronik olarak katkı sağlamaktan onur duyuyoruz.

Finansmanı Avrupa Birliği fonları tarafından sağlanan ve KTO Karatay Üniversitesi tarafından IPA projesi kapsamında kurulan, Akıllı Teknolojiler Tasarım, Geliştirme ve Prototipleme Merkezi’nin; EMC Anechoic Chamber, EMI/EMC Test Ekipmanları, RF Mikrodalga ve laboratuvar test ölçüm cihazları altyapısı kurulumu 25.12.2020 tarihi itibari ile Yıldırım Elektronik tarafından anahtar teslim olarak tamamlandı.

Kurulan merkez bünyesinde, tasarım, geliştirme ve prototipleme aşamalarındaki ürünlerin fonksiyonel ve elektromanyetik uyumluluk testlerinin gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. Prototip olarak tasarlanan elektronik komponentlerin EMC testlerinin gerçekleştirilebileceği bu merkezde kurulan EMC Semi-Anechoic Chamber; 9.4 x 5.5 x 6.0 m (L x W x H) ebatlarında olup ticari ve otomotiv standartlarına yönelik, emission ve immunity testleri yapılabilme kabiliyetine sahiptir.

0