YILDIRIM ELEKTRONiK

Günümüzde kullanılan pek çok teknolojik alt yapının temellerinin atıldığı ve elektroniğin büyük bir ivmelenme ile büyümeye başladığı yıllarda, ülkemizin hak ettiği yeri almasına destek verebilmek amacıyla 1986 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kuruluşu ile birlikte sektörün en önemli yedek parça ve test ekipmanları tedarikçisi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Teknik eğitim derslerinin uygulamalı deney platformlarına aktarılması düşüncesi ile 1993 yılında teknik eğitim müfredatına ve uluslararası standartlara uygun teknik eğitim setleri üretimine başlamıştır. 1998 yılında da ise teknik eğitim setleri üreten fabrikasını kurmuştur.

Kendi bünyesinde ürettiği ürünleri daha da geliştirmek, çeşitli sektörlerde ve projelerde yer alarak ülke ekonomisine kazandırmış olduğu katma değeri çarpan etkisiyle büyütmek maksadıyla 2000 yılında bünyesinde ArGe birimini kurmuş, 2004 yılından bu yana ArGe faaliyetlerini ODTÜ Teknokent Silikon Bloktaki ArGe Ofisinde sürdürmektedir. 

Güncel olarak savunma sanayii ve alt yüklenicileri, tüketici elektroniği, havacılık ve uzay, otomotiv ve alt yüklenicileri, aydınlatma, yenilenebilir enerji ve batarya, elektronik üretim, ArGe/Mühendislik, telekomünikasyon, güvenlik, haberleşme, eğitim ve kamu gibi çok çeşitli sektöre ve elektroniğin içinde olduğu her alana hizmet vermektedir. 

Faaliyet alanları aşağıdaki gibi sıralanabilecektir;
Distribütörlükler
- Test & Ölçüm Cihazları
- Test & Ölçüm Alt Yapısı Kurulumları
- Lehimleme & Elektronik Üretim Ekipmanları
- Elektronik Komponent
- Çalışma Masaları
- Teknik Eğitim Setleri
Üretim
- Teknik Eğitim Setleri
- Çalışma Masaları
- Savunma Sanayi & Arge Ürünleri
Ar-Ge
- Teknik Eğitim Seti Geliştirme
- Savunma Sanayine Yönelik Ürün Geliştirme
- Endüstriyel Ürün Geliştirme
Savunma Sanayii

Her biri alanında dünya lideri 20'den fazla firmanın Türkiye Yetkili Distribütörlüğünü yürütmektedir. Test ve ölçüm cihazları, test ve ölçüm alt yapı kurulumları, lehimleme ve elektronik üretim ekipmanları, elektronik komponent, eğitim setleri ve çalışma masaları gibi geniş bir ürün gamının Türkiye dağıtımını, satışını ve satış sonra hizmetlerini sürdürmektedir. 

Alanında uzman profesyonel kadrosu tarafından tasarlanan ve üretilen teknik eğitim setleri ile Türkiye’de hizmet gösteren tüm Üniversiteler, Meslek Yüksek Okulları, Teknik Okullar ve Sanayi Kuruluşlarının Eğitim Akademilerine hizmet vermekte olup, ihtiyaçlara hızlı cevap veren dinamik yapısı sayesinde Yurtiçi ve Yurtdışında sektöre yön veren firma konumundadır.

Yurtdışında farklı ülkelerde kendi ürettiği ürünlerin dağıtımını sağlayan 8 bayisi bulunmaktadır. Şu ana kadar 22 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirmiş, ülkemiz sınırları içindeki gibi yurtdışında da büyük projelere imza atmaktadır.

Öte yandan, her daim büyük bir önem verdiği Savunma Sanayii ile ilgili ihtiyaçlara yönelik pek çok farklı alanda hizmetlerini büyük bir gururla sürdürmektedir. Kurulduğu günden bu yana, Savunma Sanayii bünyesinde ihtiyaç duyulan ürünlerin ve gereksinimlerin karşılanması kapsamında faaliyetlerini her geçen gün arttırarak devam ettirmektedir.

TSK Güçlendirme Vakfı firmalarının onaylı yan sanayi ve tedarikçi firması olarak çeşitli projelerde, elektronik, elektromekanik ve test sistemleri tasarım/üretim konularında alt yüklenici olarak iş birliklerini hayata geçirmiştir. Ayrıca, MSB AFGM tedarikçi havuzunda yer almaktadır. Savunma Sanayi Başkanlığı ilgili daireleri ile yakın ilişki içerisinde ülkemiz savunma sanayine katma değer sağlamayı kendisine hedef edinmiştir ve SSB sanayileşme portalına da kayıtlı bulunmaktadır. 

Sektörde faaliyet gösteren köklü büyük işletmelerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarıyla, karşılıklı güven anlayışı içerisinde proje yürütme ve alt yüklenici bağlamında birlikte çalışma kültürüne sahiptir. 

Birikimi, kapasitesi, imkân ve kabiliyetleriyle; Millileştirme/Yerlileştirme faaliyetleri kapsamında ihtiyaç duyulan ürünlerin tasarımı ve üretimi konularında da aktif olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

0