ALMIT

1956 yılında Japonya’da kurulan Nihon Almit, lehim teli üretimi ve gelişimi konusunda kısa sürede öncü konuma gelmiştir ve dünyada alüminyum lehim telini üreten ilk firma olmayı başarmıştır.

Geleceğe yönelik çalışmak, doğayla barışık ürünler ve çözümler geliştirmekten geçer. “Gelecek için teknoloji” sloganıyla yola çıkan Almit, otomotiv, medikal, havacılık ve tüketici elektroniği sektörlerinde yoğunlukla tercih edilen kurşunsuz lehim telleri üzerine uzmanlaşmıştır. Ürettiği alüminyum lehim telleri Japon yüksek hızlı treni “Shikansen”’de kullanılmıştır.

1982 yılında KR-19 lehiminin NASA’nın ürettiği uzay araçlarında kullanılmasıyla Almit başarısı kelimenin tam anlamıyla yıldızlara yükselmiştir. Açtığı yeni araştırma merkezleri sayesinde 1985 yılında Almit Tokyo şehri tarafından “Distinguished Service Award” kazanmıştır.

Ürettiği bizmutlu lehim telleriyle, tıpkı kurşunlu lehimler gibi düşük sıcaklıkta eriyebilen, tutuculuğu ve dayanıklılığı yüksek kurşunsuz lehimleriyle lehim ve lehimleme anlayışınıza yeni bir boyut kazandıracaktır.

Tamamen kalite odaklı olan Almit, satışa sunduğu lehim makaralarının her açıdan kusursuz olmasını birinci plana koymaktadır ve lehim teli üretiminde de diğer markalardan farklı davranmaktadır. Çoğu lehim üreticisi, lehim teli üretimi sırasında bir kopma meydana gelirse, koptuğu yerden lehimi tekrar eriterek birleştirmekte ve makara sarımına devam etmektedir. Almit ise böyle bir kopma meydana geldiğinde makaradaki bütün lehimi çıkartarak, tekrar işlenmesi için süreci en başa almakta ve yeniden, kusursuz bir makara sarmaya başlamaktadır. Bu sayede üretilen lehim teli ve içerisindeki flux homojen bir dağılıma sahip olmaktadır.

Üstün kalitesinden ve kusursuz üretiminden ötürü, Almit lehim telleri kullanmak sizin lehim giderinizi ciddi boyutlarda düşüreceği gibi, havya ucu tüketiminizi de azaltacaktır. İçerisindeki metaller sayesinde, Almit lehimler havya uçlarınızın ömürlerini uzatmakta ve yalnızca üretim kalitenizi arttırmamakta, ayrıca üretim maliyetlerinizi de azaltmaktadır!

 

www.almit.de

Ürünler


0