Yıldırım Elektronik, 1986 yılında yedek parça ve test cihazları satışı ile sektöre adım atmıştır.
Üretici firmalara ve savunma sanayine hizmet veren Yıldırım Elektronik, güncel teknolojiyi takip ederek telekomünikasyon ve eğitim alanlarında da üretimlerine başlamıştır. Devam eden yıllarda, sektördeki konumunu, ürün yelpazesi ve müşteri portföyü ile sağlamlaştırmış, AR&GE grubunu kurarak sektörde lider olmuştur.

1986
Faaliyet alanlarını imalat ve endüstri kuruluşlarına elektronik yedek parça satışı ve üretimi olarak belirleyen Yıldırım Elektronik Ankara'da kurulmuştur.

1988 - 1992
Test cihazları ve lehimleme ekipmanları alanlarında bazı dünya markalarının Türkiye temsilcilikleri alınarak ürün yelpazesi genişletilmiştir. Elektronik sanayinin imalat özellikleri incelenmiş, gerekli araştırma etütler yapıldıktan sonra üretim grubu kurulmuştur. Telekomünikasyon ve Eğitim sektörlerine yönelik araştırmalar tamamlanmıştır.

1993 - 1994
Teknik eğitim bilgilerinin uygulamalı deney platformlarına aktarılması düşüncesi ile Teknik Eğitim müfredatına uygun olarak eğitim setleri üretimine başlamıştır. Türkiyede ilk defa Telekom şirketlerine, ankesörlü telefonların elektronik kartları, telefon ahizeleri, tuş panellerinin üretimi yapılmıştır. Türk Telekom şirketleri ile 3 yıl boyunca ankesörlü telefon yedek parçası üretimi anlaşması yapılmıştır.

1995
Dünya Bankası destekli uluslararası ihalelere katılarak, kendi üretimi olan eğitim setleri ile 61 Teknik okulun elektronik laboratuarları kurulmuştur.

1997 - 1999
Elektronik yedek parça ve test cihazları alanında Türkiye ‘de lider firma konumuna gelinmiştir. Telekomünikasyon ve Eğitim sektörüne yönelik üretimler devam ederken, Türkiye genelinde ankesörlü ve jetonlu telefonların bakım - onarımı gerçekleştirilmiştir. Elektrik - Elektronik laboratuarları eğitim setlerinin üretimine yeni ürün grupları eklenerek devam edilmiş ve Türkiye genelindeki Telekom öğrencilerinin yetiştirilmesi için Ankara ve Diyarbakır ‘da iki okulun örnek laboratuarları kurulmuştur.
TSE ISO 9001 Kalite Güvence belgesi alınmıştır.

2000
Üretim kalitesini arttırmak, yeni ürünler oluşturmak ve teknolojiyi geliştirmek için AR-GE departmanı kurulmuştur. Savunma sanayine yönelik Ar-Ge faaliyetleri yoğunlaştırılmış, Oerlikon silahları için Gırtlak Mikrofonu üretilip savunma sanayine teslim edilmiştir.

2001 - 2003
Elektrik, Elektronik, Haberleşme, Mikroişlemci, Otomasyon laboratuarları için yeni eğitim setleri geliştirilerek üretimi yapılmıştır. Üretilen setler Türkiye genelinde bütün Üniversite ve Endüstri Meslek liselerinde yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Yıldırım Elektronik mesleki eğitim alanları ile ilgili fuar, seminer ve sempozyumlarda yer almaya başlamış, Eğitim sektöründe “WORLDDIDAC” derneğine üye olmuştur.

2004 - 2005
Telekomünikasyon alanında dünyadaki gelişmeleri takip eden ve uygulayan Yıldırım Elektronik, İstanbul için oluşturulan güvenlik sistemi “MOBESE” projesinde yer alarak polis araçları için mobil haberleşme ve araç takip cihazlarını tasarlayıp üretimini yapmıştır. Bu projedeki konumu ve başarısından dolayı o dönem Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ‘dan özel teşekkür belgesi alınmıştır. Diğer projelerin yanı sıra Savunma sanayi için üretimlere devam edilmiştir.

2006 - 2007
Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan anlaşma sonucunda Türkiye genelinde 150 Teknik okulun ve KIBRIS ‘da 6 Teknik okulun Elektrik - Elektronik laboratuarları kurulmuştur. Avrupa Birliği destekli (MEGEP) uluslararası ihalede kendi üretimi olan eğitim setleri ile Türkiye genelinde 41 Teknik okulun Elektrik - Elektronik laboratuarları kurulmuştur.

2008 - 2009
Üretmiş olduğu eğitim setlerinin yurtdışına da satışını sağlamak amacı ile DUBAİ ve İSVİÇRE ‘de yapılan Eğitim fuarlarına katılmıştır. Bu fuarlar sonucunda yurtdışında birçok bayilikler oluşturularak İHRACAT yapılmaya başlanmıştır. Avrupa Birliği destekli (IKMEP) uluslararası ihalede kendi üretimi olan eğitim setleri ile Türkiye genelinde 10 Üniversite ve Teknik okulun toplam 40 adet Elektrik - Elektronik laboratuarlarını kurmuştur.
Savunma sanayine de çeşitli ürünlerin üretimleri yapılmıştır.

2010 - 2012
Yılları arasında yurtdışı bayi sayısını 8'e ve ihracat gerçekleştirilen ülke sayısını 22'ye çıkaran Yıldırım Elektronik aynı zamanda yurtiçinde ve yurtdışında büyük projelere imza atmıştır. UMEM Projesi kapsamında 62 Teknik Okula Elektrik-Elektronik-Mekatronik ve İklimlendirme-Soğutma Laboratuarları kurulmuştur (2010). Dünya Bankası destekli M.E.B. nın yürüttüğü proje kapsamında 56 Teknik Okula ''Elektrik Makineleri'', ''Temel Elektronik-Sayısal Elektronik'', ''Haberleşme'' ve ''Güvenlik ve Akıllı Bina Otomastonu'' laboratuarları kurulmuştur (2012). Avrupa Birliği destekli ''Türkiye'de Model Cezaevi Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Cezaevi Reformunun Desteklenmesi'' projesi kapsamında 33 cezaevine ''Elektrik Tesisatı'', ''Aydınlatma'' ve ''İklimlendirme ve Elektrikli Ev Aletleri'' laboratuarları kurulmuştur (2012). Başbakanlık TİKA nın Sudan' da kurulacak Eğitim Kompleksi projesini 2012 yılı içerisinde tamamlayan Yıldırım Elektronik; Elektrik-Elektronik-Mekatronik-İklimlendirme ve Soğutma laboratuarları başta olmak üzere toplamda 9 laboratuar ve derslikler,kütüphane vb. eğitim kompleksinin tüm içeriklerinin kurulumunu başarı ile gerçekleştirmiştir (2012).

2013 - 2014
Yıldırım Elektronik, Savunma, Telekomünikasyon, Endüstri ve Eğitim alanlarındaki üretim ve yeni distribütörlükleri ile yeni projelere imza atmıştır. Laboratuar masaları üretimleri çeşitlendirilerek savunma, enerji, otomotiv, tekstil ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmaların üretim, ar&ge, bakım-onarım alanlarına özel anahtar teslim çözümler sunulmaya başlanmıştır. Yurt dışında savunma sanayi merkezli 3 adet elektronik üretim tesisinin (ürdün - kazakistan - cezayir) üretim - test alanları kurulumları üstlenilmiş ve başarı ile tamamlanmıştır.

2016 - 2017
Optilia, Weetech, Active Technologies ve Antenna System Solutions (ASYSOL) firmalarının Türkiye Distribütörlükleri de üstlenilerek, 4 adet yeni faaliyet alanı oluşturulmuştur.
Her geçen gün faaliyet alanlarını ve hizmet verdiği firma portföyünü genişleten Yıldırım Elektronik, hedefleri doğrultusunda faaliyetlerini emin adımlarla sürdürmektedir.

Save ×
Save ×

Öneri & Şikayet Formu

Sayın Müşterimiz,

Önerileriniz bizler için oldukça değerlidir.
Firmamız, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkındaki tüm önerilerinizi bu formdan bizlere iletebilirsiniz. Aynı form üzerinden herhangi bir şikayetleriniz var ise bizlerle paylaşabilirsiniz.

Talepleriniz, firmamız gizlilik politikası kapsamında Yıldırım Elektronik Kalite Departmanı tarafından incelenecektir.
İnceleme akabinde tarafınız ise en kısa sürede geri bilgilendirilecektir.

Bizlere göstermiş olduğunuz ilgileriniz için teşekkür ederiz.
Yıldırım Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.(*)
(*)
(*)

(*)
×

×